Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Szlak Jagielloński Kraków – Lublin – Wilno. Podróż do przeszłości

Organizacja Turystyczna „Szlak Jagielloński” oraz Fundacja „Via Jagiellonica” od 1 do 10 lipca 2013 r. zapraszają na Podróż do przeszłości „Szlakiem Jagiellońskim” w 2013 r. do 1383 r., w 630. rocznicę handlu polsko-litewskiego.

Wstępem do Podróży do przeszłości… będzie zwiedzanie Lublina „Śladami Unii Lubelskiej”, realizowane w ramach Europejskiego Spotkania „Zachód – Wschód” i nawiązujące do rocznicy utworzenia w 1569 roku Rzeczypospolitej Obojga Narodów, drugiego co do wielkości państwa w ówczesnej Europie.

Przez kolejne 9 dni, podczas bezpłatnego oprowadzania, będzie można uczestniczyć w otwartych dla uczestników konkursach przewodnickich w: Bielsku Podlaskim, Piszczacu, Paraczewie, Ostrowie Lubelskim, Lublinie, Sandomierzu, Koprzywnicy, Nowym Korczynie, Opatowcu, Koszycach, Wawrzeńczycach, Stopnicy, Annopolu, Dzierzkowicach oraz Bełżycach. Ponadto 5 lipca, o godzinie 10.00, odbędzie się pierwsza Graniczna Konferencja Prasowa: Terespol – Przewłoka.

Tegoroczna edycja Podróży do przeszłości… będzie poświęcona 630. rocznicy handlu polsko-litewskiego, poświadczonego przechowywanym w Archiwum Państwowym w Lublinie dokumentem z 1383 roku. Wystawiony w Wilnie przez księcia litewskiego Jagiełłę i jego brata Skirgiełłę, zezwalał kupcom lubelskim na wolny wjazd na Litwę w celach handlowych, dzięki czemu miasto stało się jednym z największych ośrodków międzynarodowego handlu łączącym dwa europejskie kręgi kulturowe – łaciński z bizantyjskim.

Program Podróż do przeszłości „Szlakiem Jagiellońskim” w 2013 r. do 1383 r.

Wyslij ten post emailem
wolontariuszka
Agata Tyrała

Autorką tekstu jest wolontariuszka Małopolskiego Instytutu Kultury.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *