Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Szlak Jagielloński Kraków – Lublin – Wilno. Podróż do przeszłości

Organizacja Turystyczna „Szlak Jagielloński” oraz Fundacja „Via Jagiellonica” od 1 do 10 lipca 2013 r. zapraszają na Podróż do przeszłości „Szlakiem Jagiellońskim” w 2013 r. do 1383 r., w 630. rocznicę handlu polsko-litewskiego.

Wstępem do Podróży do przeszłości… będzie zwiedzanie Lublina „Śladami Unii Lubelskiej”, realizowane w ramach Europejskiego Spotkania „Zachód – Wschód” i nawiązujące do rocznicy utworzenia w 1569 roku Rzeczypospolitej Obojga Narodów, drugiego co do wielkości państwa w ówczesnej Europie.

Przez kolejne 9 dni, podczas bezpłatnego oprowadzania, będzie można uczestniczyć w otwartych dla uczestników konkursach przewodnickich w: Bielsku Podlaskim, Piszczacu, Paraczewie, Ostrowie Lubelskim, Lublinie, Sandomierzu, Koprzywnicy, Nowym Korczynie, Opatowcu, Koszycach, Wawrzeńczycach, Stopnicy, Annopolu, Dzierzkowicach oraz Bełżycach. Ponadto 5 lipca, o godzinie 10.00, odbędzie się pierwsza Graniczna Konferencja Prasowa: Terespol – Przewłoka.

Tegoroczna edycja Podróży do przeszłości… będzie poświęcona 630. rocznicy handlu polsko-litewskiego, poświadczonego przechowywanym w Archiwum Państwowym w Lublinie dokumentem z 1383 roku. Wystawiony w Wilnie przez księcia litewskiego Jagiełłę i jego brata Skirgiełłę, zezwalał kupcom lubelskim na wolny wjazd na Litwę w celach handlowych, dzięki czemu miasto stało się jednym z największych ośrodków międzynarodowego handlu łączącym dwa europejskie kręgi kulturowe – łaciński z bizantyjskim.

Program Podróż do przeszłości „Szlakiem Jagiellońskim” w 2013 r. do 1383 r.

Wyslij ten post emailem
wolontariuszka
Agata Tyrała

Autorką tekstu jest wolontariuszka Małopolskiego Instytutu Kultury.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *