Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

„Muzyka zaklęta w drewnie” – koncert na Szlaku Architektury Drewnianej (Stróże)

Szlak Architektury Drewnianej (woj. małopolskie) logotyp 223 x 10822 lipca 2012 r., o godz. 17.00 w Skansenie i Muzeum Pszczelarstwa Sądecki Bartnik w Stróżach odbędzie się kolejne wydarzenie z cyklu „Muzyka zaklęta w drewnie” – koncerty na Szlaku Architektury Drewnianej.

Podczas plenerowego koncert zatytułowanego „Kompozycje własne inspirowane tradycyjnymi melodiami żydowskimi” będzie można usłyszeć zespół DI GALITZYANER KLEZMORIM.

Mat. organizatora

DI GALITZYANER KLEZMORIM – Jego członkowie są absolwentami Akademii Muzycznej w Krakowie. W obecnym składzie występują od 1998 roku. Inspirację dla ich twórczości stanowi muzyka żydowska. Nie są jednak typowym zespołem klezmerskim. Utwory starają się przedstawiać bardziej w ujęciu artystycznym niż folkowym. Część z nich to ich własne kompozycje. Szczególną uwagę zwracają na dbałość o dźwięk, precyzję i wysoki poziom wykonawczy. Ich dorobek artystyczny obejmuje kilkaset koncertów zarówno w Polsce jak i w kilkunastu innych krajach europejskich oraz liczne nagrania dla potrzeb radia, telewizji, filmu a także dwie wydane płyty – trzecia w przygotowaniu.

Mariola Śpiewak (klarnet) – „Było w tym coś magicznego, gdy po raz pierwszy kolega zaprosił mnie na koncert muzyki klezmerskiej. Byłam zafascynowana, choć nawet przez myśl mi nie przeszło, że sama mogłabym tak grać”.

Grzegorz Śpiewak (akordeon) – „Przez wiele lat mieszkałem w Krakowie na Kazimierzu (dawna dzielnica żydowska). Z każdym dniem przesiąkałem historią, kulturą, całym klimatem i duchem tego miejsca. Po pewnym czasie uświadomiłem sobie, że chciałbym również wyrażać swoje uczucia i emocje w muzyce żydowskiej – klezmerskiej”.

Rafał Seweryniak (kontrabas) – „Muzyka, którą gramy daje mi dużą swobodę wykonawczą. Mogę bez przeszkód realizować różnorodne rozwiązania zwłaszcza z zakresu artykulacji i brzmienia, które w tradycyjnym, konserwatywnym wykonawstwie byłyby nie na miejscu”.

(Cytat za: www.bartnik.pl)

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Organizatorem cyklu jest Małopolska Organizacja Turystyczna (operator Szlaku Architektury Drewnianej).

Informacja o cyklu koncertów „Muzyka zaklęta w drewnie”

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *