Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski to platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Węgierskie ślady w Krakowie. SpacerowM!K

Obiekty:
  • Kraków - kościół pw. św. Andrzeja Apostoła
  • Kraków - kościół oo. Franciszkanów
  • Kraków - bursa węgierska
  • Kraków - Pałac pod Baranami
  • Kraków - Collegium Maius
  • Kraków - Pałac Spiski
  • Kraków - kościół pw. św. Barbary
  • Kraków - ulica Gołębia (nieistniejąca obecnie drukarnia Wietora)
  • Kraków - plac Szczepański (nieistniejący już kościół pw. św. Szczepana)
więcej


ostatnia aktualizacja: 15 lutego, 2013

Zapraszamy na spacer tematyczny „Węgierskie ślady w Krakowie”. Nie jest to typowa trasa turystyczna, nie ma własnych oznaczeń, a jedynym materiałem, który pozwala na jej przemierzenie jest przewodnik.

Polecamy ten spacer poszukiwaczom wątków węgierskich, spacerowiczom lubiącym poznawać Kraków mniej konwencjonalnie oraz osobom, które chcieliby urozmaicić spacer po Starym Mieście.

Spacer „Węgierskie ślady w Krakowie” został opracowany w ramach projektu Pierścień św. Kingi 2007 realizowanego przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie, na podstawie materiałów programu „Bratanek Nieznany” Biblioteki Sztuki – nowe terytoria.

Trasa wycieczki nie jest długa, prowadzi przez następujące punkty:

Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy
Wyslij ten post emailem

Małopolski Instytut Kultury w Krakowie
ul. 28 lipca 1943 17c
30-233 Kraków
tel.: +48 12 422 18 84, 631 30 70, 631 31 75

Kontakt do koordynatora

Newsletter

Partnerzy Szlaków Małopolski