Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Kulinarne historie – fotospacer po najstarszych restauracjach Krakowa

3 WRZEŚNIA 2017 (NIEDZIELA)
Kulinarne historie – fotospacer po najstarszych restauracjach Krakowa
Gdzie: przy wejściu do Barbakanu (start)
Kiedy: 11.00
Czas trwania: ok. 2 godz.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.

Na trasie naszego spaceru znajdą się miejsca najstarszych krakowskich restauracji, w których w dawnych wiekach najchętniej biesiadowano i gdzie toczyło się życie towarzyskie miasta. Wyruszymy spod Barbakanu i przemierzymy pobliskie ulice: Szpitalną, Floriańską, św. Jana, Sławkowską, św. Tomasza i Pijarską oraz płytę Rynku Głównego, by powspominać dzieje przybytków kulinarnych i zastanowić się, co z klimatów kuchennych dawnego Krakowa przetrwało do dziś.

Więcej informacji

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *