Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Wielkie Odkrywanie Małopolski 2017

Trwa XVIII edycja plebiscytu „Wielkie Odkrywanie Małopolski”. W każdym z powiatów Małopolski oraz w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu zostaną wyłonieni zostali laureaci w kategoriach: Atrakcja Turystyczna, Wydarzenie Roku, Smacznie i z Tradycją (baza gastronomiczna), oraz Małopolska Osobowość Turystyki. Zwycięzcy etapu powiatowego mierzą się obecnie w wielkim finale wojewódzkim.

Głosowanie w etapie powiatowym rozpoczęło się 4 sierpnia i zakończyło się we wtorek, 22 sierpnia, o godz. 21. Głosowanie w etapie wojewódzkim rozpoczyna się 25 sierpnia i potrwa do 8 września, do godz. 21. Laureaci etapu wojewódzkiego w kategoriach Atrakcja Turystyczna, Wydarzenie Roku oraz Smacznie i z Tradycją zostaną wybrani głosami naszych Czytelników. O tym, w czyje ręce trafi nagroda główna dla Małopolskiej Osobowości Turystyki, zdecydują Czytelnicy (2/3 punktów) oraz Kapituła Plebiscytu (1/3 punktów).
W kategoriach Miejsce Niezwykłe (miejscowość / gmina), Przewodnik Turystyczny Roku, W Gościnie (baza noclegowo-wypoczynkowa, ośrodki spa) i Chata z Klimatem (agroturystyka) jest tylko jeden, wojewódzki etap. Głosowanie rozpoczęło się 4 sierpnia i potrwa do 8 września, do godz. 21. Laureaci w kategoriach Chata z Klimatem i W Gościnie zostaną wybrani głosami naszych Czytelników (w przypadku gdy na I miejscu będzie dwóch lub więcej kandydatów ex aequo, głos decydujący będzie należał do Kapituły). O tym, w czyje ręce trafią nagrody główne w kategoriach Miejsce Niezwykłe i Przewodnik Turystyczny, zdecydują Czytelnicy (2/3 punktów) oraz Kapituła Plebiscytu (1/3 punktów).

(Źródło: Gazeta Krakowska)

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *