Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Kolędy na Szlaku Architektury Drewnianej

22 stycznia 2017 w kościele pw. św. Michała Archanioła w Szalowej odbędzie się koncert kolęd otwierający 11. Edycję Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie. O godz. 17.00 wystąpi Magda Steczkowska w programie „Kolędy i pastorałki”.

Scenerią koncertu Magdy Steczkowskiej jest kościół w Szalowej – jeden z najcenniejszych barokowych kościołów drewnianych w Polsce. W 2000 roku został wytypowany do umieszczenia na Liście UNESCO. Gdy raz zobaczymy tę świątynię, na pewno nie pomylimy jej z żadną inną. W pamięci zostaje trójkątny szczyt w środku fasady, pomiędzy baniastymi hełmami wież, a w nim figura św. Michała Archanioła walczącego z szatanem w postaci smoka. Wnętrze kościoła zachwyca polichromią oraz wyposażeniem. Iluzjonistyczne malowidła oraz barokowo-rokokowe wyposażenie pochodzą z ok. poł. XVIII wieku. Całość utrzymana jest w biało-błękitno-złotej tonacji, a na ścianach i stropie przeważają motywy kwiatowe.

(Źródło: oficjalny komunikat organizatora)

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *