Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Quest kryminalny w Krakowie. Tylko dla dorosłych!

logo_quest 223x108 Od niedawna dorośli mogą zwiedzać Kraków od nieco mroczniejszej strony – powstał pierwszy na świecie quest kryminalny związany z postacią słynnego Wampira z Krakowa, nastolatka, który w latach 60-tych ubiegłego wieku rozpętał prawdziwą psychozę strachu.

16 maja 1968 roku, Areszt Śledczy w Mysłowicach. Kat zakłada pętlę na szyję 22-letniego szatyna o okrągłej twarzy. Zwolnienie zapadni. Po 20 minutach lekarz stwierdza zgon skazanego. Tak kończy się historia człowieka nazywanego dziś Wampirem z Krakowa, jednego z najsłynniejszych seryjnych morderców PRL-u.

(Źródło: oficjalna strona projektu)

Quest można pobrać ze strony questing.pl

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *