Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Konferencja „Turystyka religijna w produkcie turystycznym Krakowa”

sdm6 grudnia 2016 r. w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się konferencja „Turystyka religijna w produkcie turystycznym Krakowa”, zorganizowana przez Urząd Miasta Krakowa.

Konferencja będzie okazją do podsumowania wpływu Światowych Dni Młodzieży na turystykę w Krakowie oraz szansą na spojrzenie na przyszłość turystyki religijnej w mieście.

Właśnie ocena efektów ŚDM dla turystyki będzie jednym z ważniejszych tematów konferencji: przedstawione zostaną wyniki badań ankietowych pielgrzymów oraz wstępny raport dotyczący wpływu Dni na gospodarkę miasta. Tego, jakie są szanse na wykorzystanie „efektu ŚDM” w przyszłości, dotyczyć będzie dyskusja panelowa „ŚDM w Krakowie. Krótkotrwały fenomen, czy efekt na lata?” Ciekawym kontrapunktem dla dyskusji ekspertów powinny być prezentacje studentów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, którzy radosną lipcową atmosferę przeżywali będąc w samym centrum wydarzeń.

(Źródło: komunikat organizatora)

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązuje wcześniejsza rejestracja do 1 grudnia, pod adresem: konferencja.turystyka@um.krakow.pl

Program konferencji

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *