Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Akcja Eksploracja – Zaczarowany Prądnik

Małopolski Instytut Kultury logotyp 223 x 10825 września oprowadzimy Państwa po XVII-wiecznej kaplicy pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, a podczas spaceru po Prądniku Czerwonym odnajdziemy pozostałości dawnego folwarku dominikanów, przyjrzymy się architekturze trzech prądnickich kościołów oraz zajrzymy do malowniczego ogrodu sióstr Albertynek, w którym znajduje się dawny dwór Pocieszka.

Oprowadzanie po obiekcie
Gdzie: kaplica pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, ul. Dobrego Pasterza 117, Kraków
Kiedy: 8.30, 10.00, 11.30, 13.00
Czas trwania: 30 min

Spacer po Prądniku Czerwonym
Gdzie: przed wejściem do kaplicy pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, ul. Dobrego Pasterza 117, Kraków (start)
Kiedy: 14.30
Czas trwania: ok. 2,5 godz.

W niedzielę z uwagi na msze święte odbywające się w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela dostępność parkingu będzie ograniczona. Zachęcamy do korzystania z komunikacji publicznej lub rowerowej.

Kaplica św. Janów_fot. P. Kasprzycka_MIK 2016 (6) small

Kaplica św. Janów_fot. P. Kasprzycka_MIK 2016

akcja_eksploracja_promo

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *