Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Akcja Eksploracja – Łaźnie, łazienki i łaziebnicy

Małopolski Instytut Kultury logotyp 223 x 108Na trasie naszego spaceru, na który wyruszymy 10 września, znajdą się miejsca, w których w dawnych wiekach dokonywano zabiegów higienicznych. Wyruszymy z ulicy Szpitalnej, gdzie znajdowały się najstarsze łaźnie miejskie. Wytropimy ślady baszty łaziebników, zajrzymy na ulicę św. Anny, gdzie niegdyś rytualnie kąpali się Żydzi.

Trafimy także na ul. św. Sebastiana do łaźni rzymskiej, którą chętnie reklamowały krakowskie gazety. Dowiemy się przy tej okazji nie tylko, kto, gdzie i kiedy zażywał kąpieli, ale również czym trudnili się łaziebnicy, a czym cyrulicy, balwierze czy golarze. Wreszcie zaś: gdzie można było za rozsądną sumę nabyć przyzwoitą wannę.

Spacer poprowadzi Katarzyna Moskal.

Gdzie: ul. Szpitalna 6, Kraków (start)
Kiedy: 11.00
Czas trwania: ok. 2 godz.

Ślady po dawnej łaźni rzymskiej przy ul. św. Sebastiana_fot. P. Kasprzycka_MIK 2016 (4) small

Ślady po dawnej łaźni rzymskiej przy ul. św. Sebastiana, fot. P. Kasprzycka_MIK 2016

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *