Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Akcja Eksploracja – Wejdź z nami na arkę!

Małopolski Instytut Kultury logotyp 223 x 1083 września zapraszamy na pierwsze z cyklu wydarzeń w ramach Akcja Eksploracja. Wejdź z nami na arkę! to oprowadzanie po nowohuckiej Arce Pana z dziennikarką i mieszkanką Nowej Huty Katarzyną Kobylarczyk oraz architektką Barbarą Stec.

Arka Pana jest monumentalnym „statkiem” mogącym pomieścić nawet 6000 osób na powierzchni 1300 m². Zewnętrzny kształt kościoła i jego wystrój obfitują w odniesienia symboliczne. Pochyłe ściany wydęte niczym żagle, krzyż wznoszący się jak maszt nad częściowo przeszklonym dachem, siedmioro drzwi prowadzących do budynku – to tylko kilka z elementów statku-arki, który miał wypłynąć z nowohuckiego blokowiska ku wolności. Podczas oprowadzania dowiecie się więcej na temat architektury i historii powstawania tego kościoła.

Gdzie: Arka Pana, ul. Obrońców Krzyża 1, Kraków-Bieńczyce
Kiedy: godz. 10.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00
Czas trwania: 50 minut (godz. 17.00: 30 minut)

Więcej

Arka Pana w Nowej Hucie_fot. M. Jałoszyńska (MIK) 2016

Arka Pana w Nowej Hucie_fot. M. Jałoszyńska (MIK) 2016

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *