Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Łap Szyca! Rowerowa gra terenowa

GRAMY4 września o godz. 14.00 rozpocznie się rowerowa gra terenowa pt. Łap Szyca!

Między Wieliczką, Limanową i Bochnią żył ponoć kiedyś zbój Szyc. Ów Szyc, jak na inteligentnego zbója przystało, łupił tylko bogaczy, bo niby co mógłby złupić z biedaków? Dość, że na trakcie z Krakowa na wschód mówiło się, iż „łapie panów” – i stąd Łapanów. Panowie, mając dość łupienia, podnieśli wreszcie krzyk „łap Szyca!” – i stąd Łapczyca. A gdy go wreszcie złapali i powiesili, ktoś z nich odetchnął z ulgą „wisi Szyc” – stąd wziął się Wiśnicz. I choć tak głosi legenda, to okazało się, że Szyc powrócił i skutecznie pozbawia dóbr, okradając podróżnych na Trakcie Królewskim między Bochnią a Chełmem…

(Źródło: oficjalna strona gry)

Aby zagrać, należy swoją drużynę (2-4-osobową) zarejestrować lapszyca@gmail.com (termin upływa 1 września, o godz. 23.59). W zgłoszeniu należy podać nazwę i liczebność drużyny.

Więcej informacji i zapisy również pod numerem telefonu: 14 610 54 50.

Gra terenowa jest jedną z atrakcji Weekendu z zabytkami Powiatu Bocheńskiego, który trwa 3-4 września 2016. Więcej informacji o wydarzeniu.

Materiały organizatora

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *