Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Akcja Eksploracja

Małopolski Instytut Kultury logotyp 223 x 108Akcja Eksploracja to jesienny cykl wydarzeń, których celem jest odkrywanie miejsc i historii związanych z dziedzictwem kulturowym Krakowa. Jak co roku zapraszamy Państwa do odwiedzenia atrakcyjnych obiektów i wysłuchania interesujących opowieści. Jest to nierzadko jedyna szansa na wejście do miejsc na co dzień niedostępnych dla zwiedzających, a także zetknięcie się z mało znanymi dziejami Małopolski. W tym roku we wrześniu kontynuujemy wodne eksploracje Krakowa, które rozpoczęliśmy w maju podczas XVIII Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego.

3 września 2016 roku – Arka Pana, ul. Obrońców Krzyża 1, Kraków-Bieńczyce
10 września 2016 roku – ul. Szpitalna 6, Kraków (start)
18 września 2016 roku – klasztor sióstr Norbertanek, ul. Kościuszki 88, Kraków (start)
25 września 2016 roku – kaplica pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, ul. Dobrego Pasterza 117, Kraków

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.
Na wydarzenia nie obowiązuje rejestracja.

Więcej informacji

A

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *