Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Grzegorz Turnau na finał 10. jubileuszowej edycji Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie

Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce logotyp 223x10828 sierpnia 2016 r., o godz. 17.00 w kościele pw. św. Leonarda w Lipnicy Murowanej odbędzie się finałowy koncert tegorocznego cyklu Muzyka Zaklęta w Drewnie. Podczas ostatniego wydarzenia muzycznego na Szlaku Architektury Drewnianej wystąpi Grzegorz Turnau, artyście towarzyszył będzie Robert Kubiszyn (gitara basowa).

Grzegorz Turnau znany jest m.in. z takich przebojów jak „Naprawdę nie dzieje się nic”, „Cichosza”, „Między ciszą a ciszą”, „Pamięć”, „Bracka”, „To tu, to tam”, „Znów wędrujemy”, „Tutaj jestem”, „Wiem”. Jest również kompozytorem muzyki teatralnej i filmowej (m.in. do filmu „Zakochany Anioł”). W swoich piosenkach Turnau wykorzystuje teksty czołowych polskich poetów XX wieku (Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Jana Brzechwy, Bolesława Leśmiana, Zbigniewa Herberta, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego), twórców współczesnych, ale znaczną część piosenek stanowią też utwory pisane do własnych tekstów.

(Źródło: oficjalna strona projektu)

Kościół św. Leonarda w Lipnicy Murowanej, fot. M. Klag (MIK)

Wstęp na wszystkie koncerty Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie” jest wolny

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *