Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

GIT, czyli Gra Internetowo-Terenowa

GRAMYDla turystów zwiedzających w czasie wakacji powiat wielicki oraz bocheński Gra Internetowo-Terenowa to ciekawe uzupełnienie wycieczki. Gra łączy w sobie elementy multimedialne z wycieczkami w terenie i dzięki niej można poznać najciekawsze miejsca położone u wrót Beskidu Wyspowego.

W grę można grać na terenie 6 gmin, położonych na południowy wschód od Krakowa:

 • Biskupicach,
 • Gdowie,
 • Łapanowie,
 • Trzcianie,
 • Nowym Wiśniczu,
 • Żegocinie.

Mat. organizatora

(Źródło: oficjalna strona projektu)

Na tym obszarze powieszonych zostało 36 tablic z zadaniami do wykonania w terenie.

Gra jest to propozycja dla tych, którzy lubią niekonwencjonalne zwiedzanie, rozwiązywanie zagadek i poszukiwanie przygód. Wiek uczestników nie gra roli, będą się w nią dobrze bawić zarówno mali, jak i duzi.

(Źródło: oficjalna strona projektu)

GIT składa się z pięciu opcji do wyboru, w zależności od upodobań uczestnika-turysty:

 • WIEJSKA ESKAPADA – dedykowana jest mniej lub bardziej formalnym grupom dorosłych, którzy lubią zanurzyć się wiejskie klimaty.
 • PODRÓŻE Z KRÓWKĄ FRANKÓWKĄ – to wersja dla rodzin z dziećmi, którzy uwielbiają eksplorować nawet najbardziej tajemnicze miejsca.
 • ZE SMAKIEM NA ROWERZE – to propozycja dla tych, którzy lubią rowerowe przejażdżki, ale chętnie też sięgną po lokalne smaki.
 • SKARB STAREGO ZAMCZYSKA – to najlepsza propozycja dla grup szkolnych, kolonijnych, które pragną odktyć tajemnice regionu.
 • COUNTRYSIDE EXPERIENCE – wersja dla zagranicznych turystów, posługujących się językiem angielskim, dla głębszego poznania klimatu i smaków polskiej wsi.

Gracz po zalogowaniu na stronie www.frankowka.pl, zakładka GRA, sam wybiera kategorię zmagań, w której pragnie wystartować. Na odkrywanie tajemnic tych pięknych terenów uczestnik zabawy ma rok od zalogowania, tak aby móc wracać w te okolice wielokrotnie. Po odnalezieniu miejsc zaznaczonych na internetowej mapie z tablicami, należy odwiedzić te miejsca, aby sczytać umieszczone na planszach kody.
Wówczas pojawia się treść zadania, które w określonym czasie należy wykonać. Za prawidłowe rozwiązanie zadania uczestnicy otrzymają nagrodę w postaci ciekawostek, starych zdjęć, przepisów kulinarnych i tym podobnych intrygujących informacji związanych z odkrywanymi miejscami, umieszczonych na platformie internetowej z GRĄ. Prawidłowy wynik umożliwia także zbieranie wirtualnych punktów, aby móc je w przyszłości zamienić na pamiątkowy certyfikat. Można go uzyskać po rozwiązaniu zadań w 6, 18 i 36 miejscach. To gracz decyduje, które z tych wyzwań podejmie!

(Źródło: Bochnianin.pl)

Autorami gry są Anna i Piotr Rogozińscy.
Więcej informacji o grze

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *