Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Polska muzyka filmowa w Binarowej – Muzyka zaklęta w drewnie

Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce logotyp 223x10821 sierpnia 2016 roku, o godz. 18.00 w kościele pw. św. Michała Archanioła w Binarowej odbędzie się koncert kwartetu smyczkowego APERTUS QUARTET, który postara się zaczarować słuchaczy dźwiękami najlepszych motywów muzycznych z powstałych w Łodzi polskich filmów.

Zespół powstał w 2007 roku z inicjatywy absolwentek Akademii Muzycznej w Łodzi, artystek Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. Kwartet ma w repertuarze zarówno dzieła mistrzów gatunku, jak i utwory inspirowane jazzem, a nawet muzyką ludową. Występuje podczas licznych festiwali, współpracuje z wieloma cenionymi solistami. W 2010 roku nagrał wraz z saksofonistą jazzowym, Andrzejem Olejniczakiem, płytę „Different Choice”. Zespół wziął udział w nagraniu muzyki do filmu „Daas” w reżyserii Adriana Panka (2011) oraz „Żyć nie umierać” Macieja Migasa (2015).

(Źródło: oficjalna strona projektu)

Kościół w Binarowej to miejsce wyjątkowe, co potwierdza wpis na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO.

Kościół pw. św. Michała Archanioła w Binarowej, fot. M. Klag (MIK)

Wstęp na wszystkie koncerty Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie” jest wolny.

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *