Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Barok na Spiszu

Wielkie Odkrywanie Małopolski logotyp 223 x 108Na Spiszu trwa piąta edycja festiwalu Barok na Spiszu. Najbliższe koncerty zaplanowane są na 20, 27 i 28 sierpnia 2016.
W najbliższą sobotę (20.08) w kościele pw. św. Sebastiana w Jurgowie o godz. 18.30 będzie można zwiedzić kościół z przewodnikiem oraz posłuchać wykładu Anny Siemińskiej (Antico-Moderno, czyli dwa muzyczne światy epoki baroku). O godz. 19.00 rozpocznie się koncert Barokowa awangarda, czyli włoska ekstrawagancja.

27 sierpnia 2016 w kościele pw. św. Bartłomieja w Niedzicy, o godz. 18.30 zwiedzanie kościoła z przewodnikiem oraz mini-wykład Marka Nahajowskiego (Muzyka przełomu renesansu i baroku w Polsce), a następnie koncert „Już się zmierzcha” XVI- I XVII-wieczna muzyka polska w kontekście europejskim

28 sierpnia 2016 w Nowej Białej, w kościele pw. św. Katarzyny organizatorzy zapraszają do zwiedzania kościoła z przewodnikiem (godz. 17.30) oraz do wysłuchania mini-wykładu Katarzyny Wiwer (Mikołaj Zieleński – prekursor polskiego baroku) oraz koncertu pod tym samym tytułem.

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *