Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

„Siostry” w cerkwi pw. św. Michała Archanioła w Brunarach Wyżnych

Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce logotyp 223x10814 sierpnia o godz. 18.00 w cerkwi greckokatolicka św. Michała Archanioła w Brunarach Wyżnych wystąpią Angela Gaber, Susanna, Hanka Wójciak. Będzie to kolejne wydarzenie realizowane w ramach tegorocznego cyklu koncertów Muzyka zaklęta w drewnie .

Każdej z artystek bliska jest muzyka tradycyjna z różnych zakątków świata, czerpią z tradycyjnych źródeł, a ich oryginalne aranżacje i interpretacje wprowadzają słuchaczy w niepowtarzalny nastrój.

Angela Gaber, pochodząca z Ustrzyk Dolnych artystka, inspiracji poszukuje w muzyce różnych kultur, nie pozostając obojętną wobec własnej intuicji w tworzeniu muzyki, jak i identyfikacji z przyrodą, w której pełno jest muzycznych zjawisk i emocji. Artystka z niezwykłą intuicją stosuje gamę środków nawiązując do tradycji ludowych, quasi-dziecięcych zabaw głosem, czy wręcz odrealnionej ekspresji prewerbalnej.
Susanna Jara-Małecka – śpiewa w wielu językach, koncertuje i tworzy od dziecka. Była członkinią wielu zespołów, chórów, inicjatyw muzycznych. Wzięła udział w nagraniach kilkunastu płyt. Na bogaty repertuar artystki składają się pieśni jej autorstwa, Petra Murianki, ludowe w aranżacjach Susanny, niesztampowe piosenki muzyki pop, standardy jazzowe oraz arie operowe. Główne języki w których śpiewa to: ukraiński, cerkiewnosłowiański, polski, łemkowski, rosyjski i angielski.
Hanka Wójciak – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, dziennikarka, aktorka – amator, góralka z Zakopanego. […] Hanka Wójciak to założycielka zespołu Kapela Hanki Wójciak, z którym w 2014 roku wydała debiutancką płytę „Znachorka”.

(Źródło: oficjalna strona projektu)

Cerkiew pw. św. Michała Archanioła w Brunarach Wyżnych od 2013 roku znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO.

Cerkiew w Brunarach to jeden zabytków udostępnionych do zwiedzania na Otwartym Szlaku Architektury Drewnianej. Do końca września od czwartku do niedzieli w 71 obiektach można spotkać przewodników, którzy chętnie dzielą się opowieściami o historii zabytków i skrywanych przez nich tajemnicach.

Wstęp na wszystkie koncerty Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie” jest wolny

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *