Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Muzyka zaklęta w drewnie w Zakopanem

Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce logotyp 223x1087 sierpnia o godz. 19.00 Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza na kolejny z cyklu koncertów Muzyka zaklęta w drewnie. Wydarzenie – recital fortepianowy Rozalii Kierc odbędzie się w kościele pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty na Harendzie w Zakopanem.

Rozalia Kierc to 17-letnia pianistka, która już od 8 roku życia występuje w kraju i za granicą. Jest laureatką ponad dwudziestu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów muzycznych, na których zdobyła kilkanaście pierwszych nagród, nagrody specjalne oraz Grand Prix. Była uczestnikiem mistrzowskich kursów pianistycznych w kraju i za granicą. Występowała m.in. z ORCHESTRE CANNES PROVENCE COTE D`AZUR, Sinfoniettą Cracovią, Orkiestrą Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, Krakowską Orkiestrą Kameralną, Lwowską Narodową Orkiestrą Kameralną Akademia oraz Młodą Polską Filharmonią.

(Źródło: oficjalna strona projektu)

Koncertem Rozalii Kierc Muzyka Zaklęta w Drewnie upamiętni 90. rocznicę śmierci Jana Kasprowicza – poety, dramaturga, krytyka literackiego i tłumacza, przedstawiciela Młodej Polski. W okresie dwudziestolecia międzywojennego zamieszkał on w willi Harenda (obecnie mieści się w niej poświęcone poecie Muzeum). Drewniany kościółek na Harendzie związany jest swymi dziejami z mieszkańcami willi.

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *