Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Muzyka zaklęta w drewnie – Sękowa

Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce logotyp 223x108„Klawesyn – solo i w duecie” to tytuł koncertu, na który zaprasza Małopolska Organizacja Turystyczna w ramach cyklu koncertów na Szlaku Architektury Drewnianej. 24 lipca, o godz. 17.00 w kościele pw. św. św. Apostołów Filipa i Jakuba w Sękowej będzie można usłyszeć jedną z najlepszych polskich klawesynistek – profesor Elżbietę Stefańską. Artystka wystąpi wraz z Mariko Kato (drugi klawesyn) oraz Tomaszem Potaczkiem (flet).

Elżbieta Stefańska urodziła się w Krakowie jako córka słynnej pianistki Haliny Czerny-Stefańskiej i profesora fortepianu Ludwika Stefańskiego. Początkowo gry na fortepianie uczyła się u swego ojca – profesora Akademii Muzycznej. Studia ukończyła w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Krakowie, pod kierunkiem wybitnego klawesynisty niemieckiego, profesora Hansa Pischnera z Berlina. Po uzyskaniu dyplomu swoje umiejętności wzbogacała na międzynarodowych kursach w Sienie i Weimarze, pod kierunkiem znakomitych europejskich klawesynistów.
Obecnie Elżbieta Stefańska jest profesorem Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie prowadzi klasę klawesynu.

(Źródło: oficjalna strona projektu)

Świątynia w Sękowej to jeden z ponad 70 zabytków udostępnionych do zwiedzania na Otwartym Szlaku Architektury Drewnianej. Do końca września od czwartku do niedzieli przewodnicy czekają na turystów i chętnie dzielą się opowieściami o historii obiektów i skrywanych przez nich tajemnicach.

Kościół pw. św. św. Filipa i Jakuba Apostołów w Sękowej, fot. M. Klag (MIK)

Wstęp na wszystkie koncerty Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie” jest wolny.

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *