Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Literackie spacery po Krakowie

logo_unescoMiłośnicy tematycznych wycieczek po Krakowie mogą skorzystać z oferty przygotowanej przez Krakowskie Biuro Festiwalowe. Spacery po Mieście Literatury UNESCO są realizowane od końca kwietnia do końca października 2016 r.

Już 21 maja, z okazji Festiwalu Nauki, będzie można podążać śladami Stanisława Lema.

Szlak Stanisława Lema przedstawia Kraków, który stał się miejscem azylu dla pisarza, po wyprowadzce z ukochanego Lwowa. Mimo iż Lem, darzył miasto swojego dzieciństwa nieporównywalnie większym sentymentem, to w Krakowie właśnie spędził większość swojego dorosłego życia. (…) Szlak poprowadzi Agnieszka Pudełko – przewodniczka krakowska.

(Źródło: materiały organizatora)

Kolejna z wycieczek dedykowana jest małym podróżnikom. Z okazji Dnia Dziecka (29 maja) będzie można spacerować śladami Baltazara Gąbki.

Każdy z uczestników będzie miał okazję przenieść się do czasów młodości i na nowo odkryć opisane z niezwykłym humorem i błyskotliwością przygody Baltazara Gąbki, Kraka, Smoka Wawelskiego i kucharza Bartoliniego. (…) Szlak poprowadzi Agnieszka Pudełko – przewodniczka krakowska.

(Źródło: materiały organizatora)

Wszystkie informacje dotyczące rezerwacji udziału w spacerach oraz szczególowy harmonogram wycieczek dostępny jest na stronie internetowej organizatora.

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *