Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Paragrafowe gry terenowe – geologiczne zwiedzanie Małopolski

GRAMYPoszukiwacze przygód oraz podróżnicy z geologicznym zacięciem mogą skorzystać z nowego sposobu poznawania przeszłości Małopolski – paragrafowych gier terenowych.

Tego rodzaju gry oprowadzają po ciekawych miejscach przy pomocy opisów zawartych w punktach (paragrafach). Nie wymagają posiadania mapy, kompasu czy znajomości terenu, a jedynie urządzenia z zainstalowanym programem do odczytu plików PDF.

Przed rozgrywką należy zapoznać się z tematem wiodącym gry, który reprezentowany jest przez zachowane w terenie obiekty.

Wędrówka odbywa się po specjalnie przygotowanej i w żaden sposób nieoznakowanej trasie.

Trasę można pokonać na wiele sposobów, a kierunek zwiedzania wytyczają poprawnie rozwiązane zagadki dotyczące obiektów na trasie.

Mechanizm działania paragrafowych gier terenowych może się wydawać skomplikowany, jednak przeczytanie krótkiej instrukcji zawartej w każdym pliku połączone z wyprawą w teren rozwieją wszelkie wątpliwości.

(Źródło: Fundacja Geotyda)

Obecnie dostępne są następujące gry:

Wydawcą gier jest Fundacja Geotyda, gry można pobrać bezpłatnie tutaj.

Mapę z zaznaczonym obszarem poszczególnych gier można obejrzeć tutaj.

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *