Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Kolędy na Szlaku Architektury Drewnianej

Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce logotyp 223x108Już w najbliższą niedzielę, 31 stycznia, o godz. 18.00 w zabytkowym kościele pw. św. Klemensa w Zawoi, odbędzie się koncert kolęd, będący jednocześnie pierwszym koncertem jubileuszowej, 10. edycji Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie.

Festiwal, którego organizatorem jest Małopolska Organizacja Turystyczna realizowany jest od 2007 roku, kiedy to po raz pierwszy muzyka zabrzmiała na Szlaku Architektury Drewnianej w zabytkowych kościołach wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Mat. organizatora

Jubileuszowy rok zaczniemy wyjątkowym koncertem kolęd w wykonaniu artystów Piwnica Sw. Norberta. Ta grupa artystyczna działająca w Krakowie od 1992 roku, powstała z inicjatywy Stefana Błaszczyńskiego. Koncerty Piwnicy są pewnego rodzaju spektaklami złożonymi z muzyki, poezji i pieśni. Są także zaproszeniem do wspólnej wyprawy w coraz to nowe rejony ludzkiej wrażliwości, opowieścią o sprawach wielkich i małych oglądanych przez czarodziejski pryzmat muzyki i poezji. Muzyka wykonywana przez artystów to połączenie różnych gatunków muzycznych, takich jak jazz, muzyka etniczna, medytacyjna, klasyczna i poetycka. Członkami Piwnicy św. Norberta są artyści znani z działalności w Piwnicy Pod Baranami oraz Loch Camelot.

(Źródło: oficjalna informacja o projekcie)

Wstęp wolny.

Mat. organizatora

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *