Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Szlak Energii w Łużycach (Niemcy)

H122Szlak Energii w Łużycach prezentuje obiekty industrialne, które obecnie nie pełnią już funkcji przemysłowych. Celem trasy, która funkcjonuje od 2006 r., było stworzenie atrakcyjnej oferty turystycznej w regionie, który do tej pory był bardzo mocno kojarzony z przemysłem.

Szlak powstał z inicjatywy organizacji International Bauausstellung (IBA), która we współpracy z lokalnymi organizacjami turystycznymi i marketingowymi stworzyła sieciowy produkt turystyczny, skierowany do mieszkańców regionu oraz turystów zagranicznych.

Szlak składa się z 10 miejsc, podzielonych na 3 kategorie:

  • „Highlights” – wysokiej jakości atrakcje turystyczne (4 obiekty),
  • przystanki z mniejszą ofertą serwisową (4 obiekty),
  • miejsca o ograniczonej dostępności (2 obiekty).

W ramach oferty szlaku można skorzystać z wycieczek zorganizowanych, dostępnych zarówno dla turystów indywidualnych jak i dla grup. Środki lokomocji w ramach tej oferty również prezentują całe spektrum różnorodnych źródeł energii. Obiekty częściowo są dostosowane do zwiedzania przez osoby niepełnosprawne.

Szczegółowe informacje o trasie, obiektach i ofercie turystycznej (rezerwacja wycieczek) dostępne są w kilku językach na stronie internetowej szlaku. Ze strony można też pobrać przewodnik po szlaku.

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *