Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Styryjski Szlak Żelaza (Austria)

pobraneW 1986 r. przedstawiciele 16 styryjskich gmin założyli Stowarzyszenie Szlak Żelaza. Celem stowarzyszenia jest rozwój gospodarczy i kulturalny regionu styryjskiego. Styryjski Szlak Żelaza promuje miejsca związane z dziedzictwem przemysłowym w tym regionie.

Stowarzyszenie współpracuje z podobnymi organizacjami z Górnej i Dolnej Austrii w ramach austriackiego Szlaku Żelaza. Szlak jest trasą turystyczną łączącą atrakcyjne alpejskie krajobrazy z interesującymi przykładami gospodarki człowieka.

Na szlaku znalazły się 23 punkty, dodatkowo stworzono ścieżkę wspinaczkową oraz rodzinną trasę spacerową. Promocja szlaku prowadzona jest kompleksowo z uwzględnieniem także innych charakterystycznych dla regionu elementów: kultury ludowej, 8 kulinariów i lokalnych ciekawostek.

Szlak posiada bardzo rozwiniętą ofertę zwiedzania, dostosowaną zarówno do turystów indywidualnych jak i grup zorganizowanych. W ramach szlaku odbywa się wiele wydarzeń, związanych nie tylko z dziedzictwem industrialnym. Wszystkie informacje turyści mogą zdobyć korzystając z serwisu poświęconego szlakowi.

„Erzberg3“ von I, fot. Senarclens (Wikipedia)

 

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *