Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Gra bez granic – gra miejska o polsko-słowackim pograniczu

GRAMYJuż 20 września w Krakowie i 27 września w Bańskiej Bystrzycy będzie można zagrać w grę miejską Gra bez granic / Hra bez hraníc – połączenie gry miejskiej (która zamiast na planszy toczy się na ulicach miasta) z typową grą planszową. W grze mogą wziąć udział 3-4-osobowe drużyn w wieku 7+, a cała rozgrywka oparta przede wszystkim na współpracy z innymi graczami i drużynami. Polska edycja gry startuje 20 września o godz. 10 w Parku Jordana (Kraków), a słowacka 23 września, w Parku Miejskim (Bańska Bystrzyca).

Wyobraź sobie, że zostajesz wójtem gminy gdzieś na polsko-słowackim pograniczu, sąsiadującej z dwoma innymi gminami. Pozostali członkowie twojej drużyny to gminni radni. Masz 5 godzin na rozbudowanie swojej gminy tak, by się wyróżniała, a jej mieszkańcom niczego nie brakowało. Jak tego dokonać?

Każda drużyna otrzyma na starcie – prócz identyfikatorów i mapy gry – małą, liczącą 56 pól, planszę swojej gminy. Gmina potrzebuje dotacji na rozwój, a te można zdobyć odwiedzając 15 „miejscowości” pogranicza, w których za sprawą unijnych funduszy wiele się zmieniło. W każdym z tych miejsc na graczy czekają dwa zabawne zadania o różnym stopniu trudności. Po wykonaniu dowolnego zadania w dowolnym miejscu drużyna otrzyma Dotację, na którą może kupić naklejki Inwestycji (różne rodzaje) i umieścić je na swojej planszy. Wygra drużyna, która do godz. 15 będzie miała najwięcej zakończonych inwestycji, i tym samym największe poparcie wdzięcznych mieszkańców.

(Źródło: oficjalna strona gry)

Zgłoszenia drużyn należy przesłać mailem na adres:
– na grę w Krakowie (20.09, po polsku) – graPLSK_krakow@agora.pl – rejestracja trwa od 28 sierpnia do 16 września
– na grę w Bańskiej Bystrzycy (27.09, w języku słowackim) – hraPLSK_banskabystrica@agora.pl – rejestracja trwa od 28 sierpnia do 23 września

Więcej informacji
Regulamin gry

Wyslij ten post emailem
Wersja do druku
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>