Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Kryptonim Ubezpieczalnia – gra miejska w Krakowie

GRAMYCałodobowa gra miejska osadzona w realiach okupowanego Krakowa 1942 roku – to nowy wrześniowy projekt Muzeum Historycznego Miasta Krakowa i „Gazety Wyborczej”. Gra rozpocznie się 11 września o godzinie 17.00 i potrwa do soboty (12 września). W grze mogą wziąć udział 3-5-osobowe zespoły graczy w wieku 13+.

„Kryptonim Ubezpieczalnia” to gra strategiczna, będąca częścią obchodów tegorocznego Dnia Pamięci Ofiar Gestapo. Gra, podzielona na kilka etapów (w tym nocny, podczas godziny policyjnej) rozpocznie się w piątek 11 września o godz. 17, a zakończy w sobotę 12 września. Przywrócimy do życia historyczne instytucje, przypomnimy najważniejsze postaci, wydarzenia i codzienność tamtego okresu. Przez 24 godziny 3-5-osobowe zespoły graczy – członków Armii Krajowej – będą wypełniać ryzykowne zadania konspiracyjne związane z gromadzeniem i produkcją broni („Ubezpieczalnia” była kryptonimem Szefostwa Produkcji Konspiracyjnej krakowskiego okręgu AK), zdobywaniem informacji, obserwacją wroga i rozbudową siatki wywiadowczej. Wygra ten, kto najskuteczniej wykona najwięcej zadań jak najmniejszym kosztem – oszczędzając swoich ludzi, czas, posiadane zasoby, a przede wszystkim podejmując rozważne decyzje.
Uczestnicy będą mogli grać razem lub oddzielnie, współpracować z innymi drużynami, a nawet wprowadzać do gry swoich zastępców, jeśli „zginą” lub zostaną aresztowani. Każda drużyna sama zbuduje swoją strategię, korzystając z „możliwości” jakie dawała okupacja i nierzadko ocierając się o poważne dylematy moralne.

(Źródło: materiały organizatora)

Zgłoszenia drużyn przyjmowane są od 25 sierpnia do 9 września pod adresem: gramiejska@krakow.agora.pl.
Regulamin gry.

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *