Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Śladami mieszkańców kolbergowskiej wsi Modlnica – gra wiejska z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa

GRAMYW ramach tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa Gmina Wielka Wieś, Stowarzyszenie Folklorystyczne Teatr Regionalny w Krakowie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi przegotowali I grę wiejską w Modlnicy. Gra odbędzie się 12 września w godz. 12.00-18.00.

Gra wiejska zostanie przeprowadzona na terenie wsi Modlnica w obrębie dawnych posiadłości dworskich rodziny Konopków. Niegdyś gościnnie pomieszkiwał w dworze Oskar Kolberg, dlatego w kolejnych bazach wyznaczonych w charakterystycznych, historycznych punktach wsi, aby zdobyć punkty będzie trzeba zmierzyć się z zadania związanymi z tradycja ludową i obrzędami regionu, które niegdyś spisał ten wielki miłośnik kultury. Do gry zaproszeni zostaną przedstawiciele wszystkich grup społecznych gminy. Do zabawy mogą się również przyłączyć inne grupy, które wcześniej zgłoszą swój udział.

Na podsumowanie gry, na mecie zaplanowano występy zespołów folklorystycznych oraz prezentacje tradycji regionu (pokazy strojów regionalnych, strojów herodów, degustacje potraw).

Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do 31 sierpnia.

Więcej informacji

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *