Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Łakomy kąsek – krakowska gra miejska

GRAMY30 sierpnia 2015 r.w Krakowie będzie można wziąć udział w rodzinnej grze miejskiej. Drużyny liczące 2-4 osób (w każdej musi znaleźć się co najmniej 1 uczestnik w wieku 6-13 lat) mogą się rejestrować od 20 do 27 sierpnia (limit drużyn wynosi 100). Zgłoszenia (z imieniem, nazwiskiem, wiekiem poszczególnych uczestników i numerem telefonu komórkowego kapitana zespołu) należy wysyłać mailem na adres: kontakt@pasujedociebie.eu.

Mlaskowice to wymyślona małopolska wieś, której temperamentni mieszkańcy, zmęczeni dekadami nieprzerwanych waśni, postanowili obrać za dewizę hasło “przez żołądek do serca”.

Decyzja ta doprowadziła do ogłoszenia autonomii kucharzy. Kucharze, mając wolną rękę, łączyli wg własnych talentów słodycz z odrobiną goryczy, doprawiali kwaśnym i
słonym… Tamtejszy lud rozsmakował się w życiu w harmonii i trwałoby to to dzisiaj, gdyby nie przyjezdny Mąciwoda z Kluczy…

(Źródło: materiały organizatora)

W trakcie gry uczestnicy będą mieli do dyspozycji 3 rodzaje zadań dostępnych w 15 punktach kontrolnych:
– zadania lokalne – wymagające od zawodników logicznego myślenia i zręczności, powiązane z małopolskimi tradycjami i legendami
– misje – zadania detektywistyczne, wymagające odwiedzenia wielu miejsc i wykonania kilku lub kilkunastu podzadań;
– zadania problemowe – związane z sekretnymi przepisami małopolskich kucharzy.

Udział w grze jest bezpłatny.

 

Regulamin gry.

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *