Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Otwarte Pracownie na Szlaku Rzemiosła

Szlak Rzemiosła logotyp 223 x 108Otwarte Pracownie to cykl wakacyjnych spotkań w pracowniach twórców rzemiosła w Małopolsce. To doskonała okazja do tego, by podejrzeć rzemieślników przy pracy i samemu spróbować swoich sił w rękodziele. W sierpniowe i wrześniowe weekendy twórcy ze Szlaku Rzemiosła Małopolski otworzą swoje pracownie i galerie. Będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, spróbować lokalnych przysmaków i zakupić piękne, ręcznie robione przedmioty. Podczas Otwartych Pracowni będzie można zgłębić tajniki garncarstwa, łyżkarstwa, wypieku chleba, rzeźby ludowej i innych tradycyjnych rzemiosł.

1 i 2 sierpnia na warsztaty i pokazy łyżkarstwa w Nowicy zaprasza Piotr Michniak, a drzwi krakowskiej Żywej Pracowni otwiera Magda Żyłka.

Mat. organizatora

1 sierpnia (sobota), godz. 11-18
WARSZTATY ŁYŻKARSTWA, prow. Piotr Michniak
Nowica 14 (15 km od Gorlic)

2 sierpnia (niedziela) godz. 11-18
WARSZTATY PLECIONKARSKIE, prow. Magda Żyłka
ŻyWa Pracownia, ul. Bartosza 1, Kraków

Szczegóły i cały harmonogram Otwartych Pracowni.

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *