Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Małopolski Szlak im. Jana Pawła II – wędrując po odznakę turystyczną

Małopolski Szlak Papieski im. Jana Pawła II logotypMałopolski Szlak Papieski im. Świętego Jana Pawła II dołączył do mapy szlaków turystycznych w Polsce. To propozycja letnich wycieczek ulubionymi trasami górskimi Karola Wojtyły skierowana nie tylko do wytrawnych turystów, ale także rodzin z dziećmi.

Odznakę można zdobyć podczas wycieczek Małopolskim Szlakiem Papieskim im. św. Jana Pawła II, trasą główną prowadzącą z Kalwarii Zebrzydowskiej do Starego Sącza liczącą w sumie 231 kilometrów oraz tzw. wariantami Małopolskiego Szlaku Papieskiego.

Klasztor ss. Klarysek w Starym Sączu, fot. M. Klag (MIK)

Odznaka posiada cztery stopnie: żółto-biały, brązowy i srebrny oraz złoty. Zdobycie odznaki zależy
od ilości przebytych tras turystycznych. Do wyboru jest dziesięć wariantów tras. Żółto-biała odznaka zostaje przyznana za przejście całej głównej trasy Małopolskiego Szlaku Papieskiego (Kalwaria Zebrzydowska – Stary Sącz), brązowa i srebrna oraz złota za zdobycie analogicznie dwóch, trzech
i czterech kolejnych szlaków z proponowanych ich wersji. Odznakę turystyczną Małopolskiego Szlaku Papieskiego im. św. Jana Pawła II przyznaje Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie oraz upoważnione przez niego oddziały PTTK.

Regulamin
Wykaz tras i punktacja

Mat. organizatora

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *