Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Gry turystyczne

logotypOd niedawna miłośnicy podróżowania i okrywania mają możliwość poznawać zabytki i historię kilkunastu polskich miast. Karty startowe gier, o tematyce detektywistycznej czy historycznej można pobrać ze strony gryturystyczne.pl. Organizatorzy zachęcają też do rejestrowania się osób, którym udało się ukończyć grę.

Gry turystyczne to innowacyjny produkt turystyczny tworzony przez zespół gryturystyczne.pl, jako alternatywna forma zwiedzania łącząca, pod hasłem „Zwiedzaj, grając – graj, zwiedzając”, aktywny wypoczynek z aspektami poznawczymi odkrywania uroków różnorodnych miejsc i obiektów turystycznych.

(Źródło: gryturystyczne.pl)

Gry turystyczne, w odróżnieniu od gier miejskich, nie muszą być rozgrywane w określonym czasie oraz są bezobsługowe. W tym aspekcie są bardzo zbliżone do formuły questu.

Plansza Gry Turystycznej, fot. organizatora

Gry turystyczne składają się z kilku podstawowych elementów:

  • KARTA STARTOWA – można ją otrzymać w punkcie informacji turystycznej lub pobrać ze strony gryturystyczne.pl. Część gier można rozgrywać za pomocą urządzeń mobilnych.
  • TRASA – prowadzi przez atrakcyjne i charakterystyczne miejsca.
  • ZABYTKI – to główne elementy gry – odkrywanie tajemnic i zagadek związanych z obiektami stanowią podstawę treści gry.
  • PRZYRODA – walory przyrodnicze oraz krajobrazowe są niezwykle istotnym aspektem gry. Czas rozgrywki nie jest limitowany.
  • SKARB – czyli nagroda!
  • RYWALIZACJA – na stronie projektu prowadzony jest ranking drużyn, którym udało się rozwiązać grę.

Gry przeznaczone swą dla graczy w wieku powyżej 10 lat, a czas ich trwania oscyluje między 90 a 120 minut. Kilka z gier dostępnych jest również w języku angielskim i niemieckim.

W Małopolsce można zagrać w Tarnowie, Nowym Sączu oraz Gorlicach.

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *