Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Festiwal Miejsca z charakterem

wioskiFundacja Biuro Inicjatyw Społecznych w Krakowie serdecznie zaprasza do udziału w Festiwalu Miejsca z charakterem, który odbędzie się w dniach 2-4 października w Krakowie.

Festiwal jest wydarzeniem podsumowującym dwuletni proces pracy nad powstaniem sześciu małopolskich miejscowości tematycznych:

logo_miejsca
Zobacz program festiwalu

Miejscowość tematyczna to pomysł na rozwój wsi lub miasteczka w oparciu o temat przewodni. Małopolskie miejscowości tematyczne, działające pod nazwą Miejsca z charakterem, powstały w oparciu o lokalne, wyjątkowe zasoby: mieszkańców – niezwykłych ludzi z wiedzą, pasją i umiejętnościami; kulturę – dziedzictwo regionu, miejsca z historią w tle oraz walory krajobrazowe i przyrodnicze – rezerwaty przyrody, unikatowe rośliny.

(Źródło: oficjalna strona projektu)

Więcej o wioskach tematycznych

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

  • Barbara Starczak pisze:

    Witam- jestem współorganizatorem kolonii dla dzieci i młodzieży. W 2015r. planujemy pobyt 5 dniowy w okolicach Krakowa i 5 dniowy w okolicach Zakopanego. Czy mogła by Pani zaproponować coś nowego oprócz zwiedzania tradycyjnych obiektów jak : Wawel, jaskinia Łokietka / w Krakowie lub okolicy. Szukam tez dobrego, nie drogiego noclegu dla grupy 40 os. /nocleg + wyżywienie/ w ok. Krakowa .
    Czytam,ze powstały nowe wioski tematyczne – gdzie mogę otrzymać coś na ich temat ?
    co to jest Forum przestrzenne ? jakie miejsca z charakterem ?
    Bardzo proszę o odpowiedź – dziękuję – łączę turystyczne pozdrowienia – Barbara Starczak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *