Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Szlak Zabytków Techniki – jak to działa? Zaproszenie na spotkanie

FORUM_KULTURY_620x300_rej-223x108Czy byliście na Szlaku Zabytków Techniki lub uczestniczyliście w Industriadzie w województwie śląskim? Szlak obejmuje kilkadziesiąt zabytkowych obiektów przemysłowych, znajduje się on również w gronie prestiżowych szlaków ERIH. Małopolska znana jest z tego, że utworzyła chyba najwięcej w Polsce szlaków kulturowych. To olbrzymi potencjał rozwoju turystyki kulturowej.

Zapraszamy na spotkanie z Adamem Hajdugą – koordynatorem Szlaku Zabytków Techniki w województwie śląskim, który odpowiada za współpracę kilkudziesięciu podmiotów tworzących szlak, dba o jego rozwój i ofertę.

Spotkanie odbędzie się22 października, w godz. 11.15-12.45 w ramach modułu Współpraca / Konkurencja podczas Forum dla Kultury. Małopolska.
Więcej o spotkaniu

Rajski Ogród Kultury. Forum dla Kultury. Małopolska to idea spotkania się tych wszystkich, dla których kultura jest ważna. Wynika wprost z powszechnie uświadamianej potrzeby twórczego, konstruktywnego spotkania. Spotkanie będzie dobrą okazją do ścierania się poglądów i opinii, prezentacji sprawdzonych metod działania, wymiany idei – wszystko po to, aby nowe odczucia i opinie oraz doświadczenia dały siłę do dalszego rozwijania tego, co wartościowe. Forum dla Kultury jest podzielone na 3 obszary tworzące mapę dla ambitnego tematycznego spotkania. Obszary, które – odkrywane wspólnie przez gospodarzy spotkań i ich uczestników – pozwolą na lepsze poznanie, czym jest kultura we współczesnym świecie, a zwłaszcza – czym jest i jaka jest kultura w Małopolsce.

(Źródło: oficjalna strona Forum)

Udział w Forum dla Kultury. Małopolska jest bezpłatny. Aby wziąć udział w Forum, konieczne jest dokonanie rejestracji (do 7 października).

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *