Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

WikiSpacer: Na zapleczu Twierdzy Kraków – spacer po koszarach, lazaretach, aresztach i magazynach z czasów Wielkiej Wojny, cz. 2

Wiki_lubi_zabytki_223x108_2 (1)
Podczas ostatniego już spaceru, który odbędzie się 27 września, miłośnik i popularyzator historii Krakowa Krzysztof Jakubowski oprowadzi nas po obiektach zlokalizowanych w dawnych wsiach Krowodrza i Łobzów.
Wśród nich zobaczymy: siedzibę Korpusu Kadetów Piechoty CK/ Infanteriekadettenschule (obecnie Wydział Architektury PK), ogrody w Łobzowie, dawne Koszary Obrony Krajowej/ Landwehrkaserne, dawny sąd wojskowy i areszt przy ul. Montelupich oraz dom nierządu z czasów I wojny światowej przy ul. Kamiennej.

Udział w spacerze jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona – konieczna będzie rezerwacja przez formularz dostępny na stronie spaceru (od 15 września, godz. 10.00 do 19 września, godz. 16.00)

UWAGA: Ze względu na specyfikę jednego z obiektów (Areszt Śledczy przy Montelupich), w spacerze mogą wziąć udział tylko osoby, które ukończyły 16 lat. Uczestnicy spaceru winni mieć przy sobie aktualny dokument tożsamości (dowód osobisty, paszport lub legitymację szkolną). Na teren więzienia nie można wnosić aparatów ani telefonów komórkowych, a także przedmiotów niebezpiecznych. Aparaty i telefony należy zdeponować przed wejściem. Jedynie organizator jest uprawniony do wykonywania zdjęć dokumentacyjnych na potrzeby projektu, które to fotografie następnie zamieści na swojej stronie.

Szkola Kadetów Łobzów fot. ze zbiorów K. Jakubowskiego

 

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *