Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Otwarte Pracownie na Szlaku Rzemiosła w Małopolsce

Szlak Rzemiosła logotyp 223 x 108W ramach Szlaku Rzemiosła w Małopolsce od początku sierpnia działają Otwarte Pracownie, czyli cykl wakacyjnych spotkań w pracowniach twórców rzemiosła w Małopolsce. W co drugi weekend można wyruszyć w Małopolskę i poznać tajniki garncarstwa, łyżkarstwa, tkactwa, pszczelarstwa i wielu innych tradycyjnych rzemiosł. Oferta skierowana jest do turystów indywidualnych, jak również grup zorganizowanych.

To doskonała okazja do tego, by podejrzeć rzemieślników przy pracy i samemu spróbować swoich sił w rękodziele. W każdy weekend sierpnia i września twórcy ze Szlaku Rzemiosła Małopolski otworzą swoje pracownie i galerie. Będzie można wziąć udział w darmowych warsztatach, spróbować lokalnych przysmaków i zakupić piękne, ręcznie robione przedmioty.

(Źródło: oficjalna strona projektu)

Mat. organizatora

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *