Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

WikiSpacer: Podgórze w Wielkiej Wojnie – śladami porucznika Antoniego Stawarza

Wiki_lubi_zabytki_223x108_2 (1)Już 6 września zapraszamy na pierwszy z cyklu wrześniowych spacerów organizowanych w ramach konkursu Wiki Lubi Zabytki. W trakcie spaceru po Podgórzu z czasu Wielkiej Wojny przywołamy postaci i zajrzymy w miejsca, które znacząco zapisały się w ówczesnej rzeczywistości.

Antoni Stawarz, za A. Chmiel, Oswobodzenie Krakowa 31 października 1918, Kraków 1929

Tematem spaceru będzie osoba porucznika Antoniego Stawarza – jednego z głównych dowódców akcji oswobodzenia Krakowa z rąk zaborcy.

Spacer poprowadzi Andrzej Chytkowski – emerytowany policjant, technik kryminalistyki.

Udział w spacerze jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona – konieczna będzie rezerwacja przez formularz dostępny na stronie spaceru (od 1 września, godz. 10.00 do 5 września, godz. 16.00).

Uroczystość połączenia Podgórza z Krakowem w 1915 r., Nowości Ilustrowane, 1915, nr 28

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *