Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Wielki wybuch 1914–1918. Cykl spacerów po Krakowie

Wiki_lubi_zabytki_223x108_2 (1)Zapraszamy do udziału w cyklu jesiennych spacerów po Krakowie, które będą się odbywać się w cztery wrześniowe soboty.

Tematem przewodnim naszych wycieczek będą zabytki i historie związane z czasem I wojny światowej.
Do udziału w spacerach zachęcamy szczególnie miłośników historii, zabytków i… fotografii. Spacery są jednym z wydarzeń towarzyszących konkursowi Wiki Lubi Zabytki.

Wiki Lubi Zabytki to otwarty konkurs fotograficzny, organizowany przez Stowarzyszenie Wikimedia Polska. Celem konkursu jest sfotografowanie wszystkich obiektów, które mają status zabytku nieruchomego oraz znajdują się w wykazach zabytków prowadzonych przez Wojewódzkich Konserwatorów Zabytków.

Udział we wszystkich spacerach jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona – konieczna będzie rezerwacja przez formularze dostępne na stronach poszczególnych spacerów.

6 września 2014: Podgórze w Wielkiej Wojnie – śladami porucznika Antoniego Stawarza
(rezerwacja trwa od 1 września, godz. 10.00 do 5 września, godz. 16.00)

13 września 2014: Na zapleczu Twierdzy Kraków – spacer po koszarach, lazaretach, aresztach i magazynach z czasów Wielkiej Wojny, cz. 1
(rezerwacja trwa od 1 września, godz. 10.00 do 5 września, godz. 16.00)

20 września 2014: Objazd autokarowy po wybranych obiektach Twierdzy Kraków
(rezerwacja trwa od 15 września, godz. 10.00 do 19 września, godz. 16.00)

27 września 2014: Na zapleczu Twierdzy Kraków – spacer po koszarach, lazaretach, aresztach i magazynach z czasów Wielkiej Wojny, cz. 2
(rezerwacja trwa od 15 września, godz. 10.00 do 19 września, godz. 16.00)

Kontakt:
spacery@mik.krakow.pl

Koszary na ul. Wrocławskiej_fot. ze zbiorów K. jakubowskiego
Fot. Koszary na ul. Wrocławskiej, ze zbiorów K. Jakubowskiego

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *