Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Małopolski Szlak Bożogrobców – nowa baza informacji

Małopolski Szlak Bożogrobców logotyp 223x108Małopolski Szlak Bożogrobców ma już swoją oficjalną stronę internetową. Serwis zawiera opisy oraz galerie zdjęć 10 miejsc znajdujących się na szlaku.

Oprócz Miechowa, który był siedzibą ich zwierzchnictwa i gdzie na każdym kroku widać wyraźnie ich ślady, znajdujemy w Małopolsce szereg kościołów czy to budowanych przez Stróżów Grobu Bożego czy też nabytych lub otrzymanych w formie nadań. Są to funkcjonujące kościoły w Siedliskach, Uniejowie, Chodowie, Sławicach, Wrocimowicach, Krakowie, Chełmie i Łapszach Niżnych.

(Źródło: Parafia Miechów)

Nowa strona internetowa Małopolskiego Szlaku Bożogrobców
Przewodnik po Małopolskim Szlaku Bożogrobców

Bazylika w Miechowie, fot. K. Fidyk (MIK)

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *