Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Konferencja Kultura i turystyka – w kręgu wydarzeń

Konferencja Kultura i turystyka logotyp 223 x 108W dniach 28-29 października 2014, w Łodzi, odbędzie się już VIII konferencja z cyklu Kultura i turystyka.

Tegoroczny tytuł konferencji odnosi się do wydarzeń, które zarówno dla kultury, jak i turystyki są magnesem przyciągającym nie tylko miłośników kultury, ale także turystów. Wśród wydarzeń znajdują się zarówno te znane na całym świecie (mega wydarzenia, wydarzenia wyróżniające) jak i lokalne organizowane dla mniejszych grup uczestników. Powodem zainteresowania nimi może być fakt, że zarówno na rynku kultury jak i turystyki występuje bardzo duże zainteresowanie tego rodzaju przedsięwzięć począwszy od wydarzeń stricte kulturalnych takich jak koncerty, festiwale (muzyczne, filmowe, teatralne), wystawy poprzez wydarzenia folklorystyczne, rekonstrukcje historyczne na wydarzeniach sportowych kończąc. Różnorodność tematyczna wydarzeń idzie w parze ze zróżnicowaniem ich rangi (międzynarodowe, krajowe, regionalne), skali (masowe, niszowe), form organizacyjnych (festiwale, wystawy, imprezy plenerowe, kameralne itp.) czy cykliczności (cykliczne, jednorazowe).

(Źródło: materiały organizatora)

Organizatorami konferencji są Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego oraz Instytut Geografii Miast i Turyzmu Uniwersytetu Łódzkiego.

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *