Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Szlak Małopolska Romańska TO GO

Nowy obraz (90)Małopolska TO GO to portal dla ludzi poszukujących inspiracji do podróżowania i odkrywania fenomenów Małopolski.

Portal składa się z dwu części. Pierwsza to wyszukiwarka mapowa, która na podstawie geograficznego położenia i wskazanego zasięgu ujawni znajdujące się w pobliżu atrakcje: zabytki, szlaki kulturowe, muzea, wydarzenia kulturalne. Druga część serwisu to zachęta do przyjrzenia się małopolskim fenomenom. Co czwartek opowiadamy o wydarzeniach, tradycjach i niezwykłych zjawiskach charakterystycznych dla regionu.

W tym tygodniu zapraszamy do poznania fenomenu romańskiej architektury w Małopolsce oraz do podróży po szlaku Małopolska Romańska.

Małopolska Romańska

Kościół w Kościelcu, fot. K. Fidyk (MIK)

Kościół w Tropiu, fot. M. Klag (MIK)

Kościół w Wiślicy, fot. K. Fidyk (MIK)

Kościół pw. św. Salwatora w Krakowie, fot. M. Klag (MIK)

Kościół w Kościelcu, fot. K. Fidyk (MIK)

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *