Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Festiwal ETNOmania – potrzebne wasze wsparcie!

Szlak Rzemiosła logotyp 223 x 108Festiwal ETNOmania to wydarzenie organizowane w Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie (40 km od Krakowa), który znajduje się na Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła Małopolski.

Głównym celem festiwalu jest zaprezentowanie szerokiej publiczności, jak tradycja odnajduje się współcześnie oraz jakie są jej przejawy. Festiwal ten za każdym razem oferuje bogactwo folkowych atrakcji: warsztaty, koncerty oraz możliwość zakupu rękodzieła ludowego na licznych stoiskach. Do tej pory odbyły się już 3 edycje festiwalu, jednak aby możliwe było zrealizowanie kolejnej, potrzebna jest pomoc.

Warsztaty w Wygiełzowie, fot. A. Jamrozik (MIK)

Na portalu crowdfundingowym Polak Potrafi trwa akcja zbierania funduszy. Do zrealizowania kolejnej edycji potrzeba 20 000 zł. Nie pozwólmy, by festiwal, który promuje tradycyjny dorobek kultury Małopolski, odszedł w zapomnienie!

Wyslij ten post emailem
Grzegorz Cygan

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *