Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Na Podhalu powstał Szlak Zamoyskiego

Szlak Zamoyskiego_logotyp 223x108W Zakopanem i Tatrach można zwiedzać miejsca i obiekty związane z postacią hrabiego Władysława Zamoyskiego, który w ogromnym stopniu przyczynił się do ochrony Tatr i rozwoju całego regionu podhalańskiego. Szlak powstał z inicjatywy członków Klubu im. W. Zamoyskiego.

Na trasie wyznaczono 28 obiektów, a wśród nich m.in. Szkołę Domowej Pracy Kobiet (obecnie siedziba Tatrzańskiego Parku Narodowego), Morskie Oko, Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce oraz pustelnię św. Brata Alberta i klasztor Albertynek na Kalatówkach.

Morskie Oko o świcie, fot. Brainw0rker (Wikipedia)

qrPrzy obiektach umieszczono tabliczki z wizerunkiem Zamoyskiego oraz kodem QR, dzięki któremu istnieje możliwość odczytania informacji o szlaku na urządzeniach mobilnych.

Inicjatorzy projektu liczą na to, że nowoczesna forma odczytu tabliczek oraz promocja szlaku w przewodnikach, które można nabyć w punktach informacyjnych Zakopanego i Tatrzańskiego Parku Narodowego przyczyni się do spopularyzowania szlaku i poszerzenia wiedzy o wybitnym Polaku.

Szczegółowe informacje o szlaku.

Wyslij ten post emailem
Grzegorz Cygan

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *