Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

W taki sposób zobaczysz je tylko raz – prezentacja zabytków niedostępnych – prezentacja

materiały MIKW dniach 6-7 listopada 2013 r., w Łodzi, odbyła się VII Ogólnopolska Konferencja „Kultura i turystyka – miejsca spotkań”. Organizatorami konferencji byli Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego we współpracy z Instytutem Geografii Miast i Turyzmu Uniwersytetu Łódzkiego.

Kultura i Turystyka jest cyklicznym spotkaniem poświęconym współpracy instytucji kultury z podmiotami branży turystycznej. Prelegenci tegorocznej konferencji odnosić się będą do konkretnych miejsc w przestrzeni, będących bodźcem do interakcji między kulturą, a turystami. W ramach wydarzenia przewidziane są sesje plenarne i wykładowe, panele dyskusyjne oraz warsztaty integracyjne dotyczące wykorzystania narzędzi nowoczesnego marketingu oraz komunikacji reprezentantów różnych gałęzi nauki i biznesu.
(Źródło: oficjalny komunikat o konferencji)

Podczas konferencji przedstawiciele Małopolskiego Instytutu Kultury opowiedzieli o potencjale zabytków „zamkniętych” oraz o muzeum jako miejscu spotkań.

Poniżej zamieszczamy prezentację przedstawiona podczas konferencji, dotyczącą udostępniania zabytków, które nie pełnią na co dzień funkcji turystycznych.

 

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *