Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Gra miejska Krakowskim targiem

Gry Miejskie Kraków logotyp 223x108Historyczna gra miejska o krakowskich placach targowych pt. Krakowskim targiem zostanie rozegrana 12 października (sobota). W grze mogą wziąć drużyny liczące 3-5 osób. Gra rozpocznie się o godz. 10 równocześnie na 6 krakowskich placach targowych, będących siedzibą 6 różnych cechów kupieckich i rzemieślniczych, do których należeć będą drużyny.

Gra osadzona w realiach „złotego wieku” krakowskiego handlu (XV-XVI wiek). Kupcy skupiają się w cechach, stowarzyszeniach opartych na grupowej solidarności i równości członków. Mają wspólnego patrona i silne poczucie przynależności do grupy. Handlują na placach targowych – placu Nowym, w Dębnikach, na Nowym i Starym Kleparzu, Grzegórzkach i placu na Stawach. Rosnąc w siłę próbują monopolizować handel w Krakowie i blokować „strategiczne” miejsca na placach. W miejskiej radzie lobbują przeciw rosnącym podatkom, zmagają się z bandami zbójców na drogach, drobnymi złodziejaszkami, poborcami i nieuczciwą konkurencją, próbują ratować dobytek podczas lokalnych konfliktów. Wszystko po to, by zarobić jak najwięcej pieniędzy.

(Cytat za: www.grymiejskie.krakow.pl)

Drużyny mogą się zgłaszać do czwartku 10 października wypełniając formularz na stronie www.grymiejskie.krakow.pl

Więcej informacji: www.grymiejskie.krakow.pl

Wyslij ten post emailem
Karolina Fidyk Szlaki Małopolski
48 (12) 422 18 84 w. 33

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK koordynuje program Szlaki Małopolski oraz Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *