Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Warsztaty łyżkarskie w ramach Otwartej Pracowni w Nowicy

Szlak Rzemiosła logotyp 223 x 108O tym, jak powstają tradycyjne drewniane łyżki, będzie się można przekonać w najbliższą sobotę, 7 września, podczas Otwartej Pracowni u Piotra Michniaka w Nowicy.

 

 

 

Piotr Michniak wyrabia tradycyjne drewniane łyżki na tokarce. To bardzo trudna i czasochłonna metoda, jej sekretów nie znają nawet okoliczni łyżkarze. Umiejętność pracy z drewnem odziedziczył po ojcu Dymitrze, który zajmuje się głównie wyrabianiem form, np. baranków. Pan Piotr chętnie zdradzi sekrety swojej pracy, każdy będzie też mógł wykonać swoją własną łyżkę i zabrać ją oczywiście do domu.

(cyt. za: oficjalna strona Szlaku Rzemiosła)

W każdy weekend sierpnia i września twórcy Szlaku Rzemiosła Małopolski zapraszają do swoich pracowni na bezpłatne warsztaty rękodzielnictwa. W ramach wydarzenia poza nauką tradycyjnych rzemiosł, można spróbować lokalnych przysmaków oraz zakupić piękne, ręcznie robione przedmioty.

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny

Szczegółowe informacje oraz pełny harmonogram Otwartych Pracowni

Wyslij ten post emailem
wolontariuszka
Agata Tyrała

Autorką tekstu jest wolontariuszka Małopolskiego Instytutu Kultury.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *