Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Weekend z Otwartymi Pracowniami na trasie suskiej Szlaku Rzemiosła

Szlak Rzemiosła logotyp 223 x 108W każdy weekend sierpnia i września twórcy Szlaku Rzemiosła Małopolski zapraszają do swoich pracowni na bezpłatne warsztaty rękodzielnictwa. W ramach wydarzenia poza nauką tradycyjnych rzemiosł, można spróbować lokalnych przysmaków oraz zakupić piękne, ręcznie robione przedmioty.

 

W najbliższy weekend organizatorzy zapraszają do Sieniawy, Jordanowa oraz Sidziny. Swoje pracownie otworzą dla Państwa: Teresa i Jan Rusnakowie (warsztaty tkactwa), Renata i Stanisław Starcowie (warsztaty rzeźby i malarstwa na szkle) oraz Janina i Marian Totosiowie (pszczelarstwo).

Otwarta pracownia w Sieniawie – warsztaty tkackie
31 sierpnia, sobota, godz. 11.00–17.00

W czasie warsztatów goście Państwa Rusnaków dowiedzą się, jak się przygotowuje wełnę do przędzenia, co to są gobeliny, jak się je wykonuje oraz czego potrzeba do stworzenia tkaniny artystycznej z wełny.

Otwarta Pracownia w Jordanowie – warsztaty rzeźby i malarstwa na szkle
1 września, niedziela, godz. 11.00–17.00

Z tradycyjnymi obrazami sakralnymi autorstwa pani Renaty oraz twórczością rzeźbiarską pana Stanisława będzie można zapoznać się w założonej przez nich Galerii Stara Chałupa.
W ramach wydarzenia każdy z uczestników będzie miał okazję zgłębić tajniki malarstwa na szkle oraz rzeźby, a efekty swojej pracy zabrać oczywiście do domu.

Otwarta pracownia w Sidzinie – pszczelarstwo
1 września, niedziela, godz. 11.00–17.00

Podczas wizyty w pasiece, Państwo Totosiowie opowiedzą jak ważna jest rola pszczół, jakie są właściwości pszczelego mleczka, pyłku kwiatowego oraz miodu. Ponadto dzięki przeszklonym, dydaktycznym ulom, będzie można podejrzeć funkcjonowanie pszczelego królestwa.

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny

Szczegółowe informacje oraz pełny harmonogram Otwartych Pracowni

Wyslij ten post emailem
wolontariuszka
Agata Tyrała

Autorką tekstu jest wolontariuszka Małopolskiego Instytutu Kultury.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *