Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Szlak Renesansu w Małopolsce 2013

Szlak Renesansu w Małopolsce logotyp 223 x 108W niedzielę 4 sierpnia Stowarzyszenie Willa Decjusza zaprasza na VII edycję projektu Szlak Renesansu w Małopolsce, która odbędzie się w Niepołomicach.

W tym roku zaplanowano zwiedzanie Zamku Królewskiego oraz kościoła pw. Dziesięciu Tysięcy Męczenników.

W programie jest również spektakl tańca historycznego W sklepie z zabawkami w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej „Capella Antiqua Bialostociensis”.

Zamek w Niepołomicach, fot. M. Klag (MIK)

Głównym założeniem Szlaku Renesansu w Małopolsce jest promocja dziedzictwa kulturowego poprzez udostępnianie zabytków renesansowych oraz organizowanie specjalistycznych wykładów ekspertów reprezentujących takie dziedziny jak: historia, historia sztuki, architektura, konserwacja zabytków.

Wyslij ten post emailem
wolontariuszka
Agata Tyrała

Autorką tekstu jest wolontariuszka Małopolskiego Instytutu Kultury.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *