Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Noc Jagiellońska w Lublinie

Szlak Jagielloński (szlak ogólnopolski) logotyp 223 x 108W sobotę, 20 lipca, o godzinie 18.00 w Lublinie odbędzie się Noc Jagiellońska. Tym razem przewodnik będzie oprowadzał uczestników po miejscach związanych ze stawami funkcjonującymi w mieście nad Bystrzycą w okresie staropolskim.

 

„Odsłonimy tajemnice związane z Wielkim Stawem Królewskim oraz pochodzeniem nazwy ulicy Nadstawna. Poszukiwać będziemy odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób gospodarowano na stawach, m.in. kto mógł na nich łowić ryby. Przy okazji zwiedzania dowiemy się również, dlaczego wytyczono nową drogę z Lublina do Kocka” – mówi Janusz Kopaczek, prezes Organizacji Turystycznej „Szlak Jagielloński”, patronującej przedsięwzięciu Fundacji.

Udział w zwiedzaniu z przewodnikiem jest odpłatny. Oprócz biletów normalnych i ulgowych przygotowano również bilety rodzinne oraz promocyjne karnety na 12 kolejnych spotkań.

Dodatkowe informacje o comiesięcznej imprezie w Lublinie oraz innych inicjatywach realizowanych na „Szlaku Jagiellońskim” są zamieszczone na portalu internetowym. Uzyskać je można również kontaktując się z Centrum Obsługi Turystycznej „Via Jagiellonica” w Lublinie: od poniedziałku do piątku w godz. 8–16 przy ul. Skłodowskiej 3/15, tel. 81 441 11 18.

Wyslij ten post emailem
wolontariuszka
Agata Tyrała

Autorką tekstu jest wolontariuszka Małopolskiego Instytutu Kultury.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *