Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Noc Jagiellońska w Lublinie

Szlak Jagielloński (szlak ogólnopolski) logotyp 223 x 108W sobotę, 20 lipca, o godzinie 18.00 w Lublinie odbędzie się Noc Jagiellońska. Tym razem przewodnik będzie oprowadzał uczestników po miejscach związanych ze stawami funkcjonującymi w mieście nad Bystrzycą w okresie staropolskim.

 

„Odsłonimy tajemnice związane z Wielkim Stawem Królewskim oraz pochodzeniem nazwy ulicy Nadstawna. Poszukiwać będziemy odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób gospodarowano na stawach, m.in. kto mógł na nich łowić ryby. Przy okazji zwiedzania dowiemy się również, dlaczego wytyczono nową drogę z Lublina do Kocka” – mówi Janusz Kopaczek, prezes Organizacji Turystycznej „Szlak Jagielloński”, patronującej przedsięwzięciu Fundacji.

Udział w zwiedzaniu z przewodnikiem jest odpłatny. Oprócz biletów normalnych i ulgowych przygotowano również bilety rodzinne oraz promocyjne karnety na 12 kolejnych spotkań.

Dodatkowe informacje o comiesięcznej imprezie w Lublinie oraz innych inicjatywach realizowanych na „Szlaku Jagiellońskim” są zamieszczone na portalu internetowym. Uzyskać je można również kontaktując się z Centrum Obsługi Turystycznej „Via Jagiellonica” w Lublinie: od poniedziałku do piątku w godz. 8–16 przy ul. Skłodowskiej 3/15, tel. 81 441 11 18.

Wyslij ten post emailem
wolontariuszka
Agata Tyrała

Autorką tekstu jest wolontariuszka Małopolskiego Instytutu Kultury.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *