Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolski

Szlaki Małopolskito platforma informacyjno-promocyjna poświęcona turystyce kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków kulturowych, czyli tematycznych tras zwiedzania.

Szlaki Małopolski skierowane są zarówno do turystów, jak i do operatorów szlaków kulturowych. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie, MIK nie koordynuje żadnego ze szlaków.

Dwa koncerty Muzyka zaklęta w drewnie – w Bliznem oraz w Binarowej

Szlak Architektury Drewnianej (woj. małopolskie) logotyp 223 x 108W najbliższą sobotę, 20 lipca, o godzinie 16.00 Barokową Intradę – Fantazję Skrzypcową zaprezentują Ilona Nieciąg oraz Krzysztof Leksyki, artyści zespołu „Duo Sonore”. Koncert odbędzie się przy kościele pw. Wszystkich Świętych w Bliznem, jednym z najcenniejszych obiektów drewnianej architektury sakralnej w Polsce.

Mat. organizatora

Natomiast w niedzielę, 21 lipca, o godzinie 18.00 przy kościele pw. św. Michała Archanioła w Binarowej wystąpi przed Państwem Zespół Muzyki Dawnej „Perfugium”. Alfa i Omega. Rok Liturgiczny w pieśniach dawnych i tradycyjnych to recital będący podsumowaniem 10-letniej działalności zespołu. Poza tradycyjną muzyką kościelną w programie koncertu znajduje się muzyka chorałowa oraz czterogłosowe utwory z okresu średniowiecza i renesansu.

Muzyka Zaklęta w Drewnie to cykl plenerowych koncertów, od siedmiu lat organizowanych przez Małopolską Organizację Turystyczną. Odbywają się one w niedzielne popołudnia (czerwiec–sierpień), w scenerii małopolskich zabytków tworzących Szlak Architektury Drewnianej.

 

Program koncertów Muzyka Zaklęta w Drewnie

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

 

Wyslij ten post emailem
wolontariuszka
Agata Tyrała

Autorką tekstu jest wolontariuszka Małopolskiego Instytutu Kultury.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *